Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą namiotów glampingowych

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wystarczą trzy tygodnie, by stworzyć własny glampigowy biznes. A potem można zapraszać gości do ekskluzywnego biwaku na łonie natury. Jeżeli zastanawiasz się, jak to wygląda i jak się używa po prostu jedź na jakiś instniejący glamping w Polsce. Jednym z ciekawszych wyborów będzie pierwszy w Polsce i czwarty na Świecie certyfikowany glamping Nordisk Village w Kompleksie Małe dolomity na Jurze.

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy kraj ma swoje własne prawa i zestaw kryteriów dotyczących pozwoleń na budowę. Dobrze jest więc skontaktować się z lokalnymi władzami i odpowiednio wcześniej wystąpić o wszelkie pozwolenia.

DZIEŃ 1.

KUP 2-3 LUKSUSOWE ZESTAWY GLAMPINGOWE.

Dwa lub trzy zestawy glampingowe wystarczą na rozpoczęcie biwakowego biznesu. Przy zakupie należy pamiętać o akcesoriach: piec, komin, panele izolacyjne, system wentylatorów zasilanych energią słoneczną itp. Jeżeli chodzi o teren Polski to jeden z najlepszych i czołowych dostawców namiotów glampingowych to firma PODG Sp. z o.o. - dystrybutor marki Nordisk Outdoor, która promuje ideę glampingu na Świecie pod brandem Nordisk Village.

DZIEŃ 2.

PLANOWANIE INFRASTRUKTURY.

Gdy zestawy namiotów są już w drodze, a lokalizacja jest uporządkowana, naszkicuj usługi i udogodnienia, które będziesz oferować. Zaplanuj i zaaranżuj kuchnię polową, toalety, łazienki, udogodnienia na miejscu: recepcja, pralnia, sala gier, jacuzzi, basen itp.

DZIEŃ 3.

UTWÓRZ LISTĘ KONTROLNĄ GLAMPINGU/MIEJSCA.

Zbierz i zacznij organizować wszystkie elementy niezbędne do stworzenia właściwego miejsca na glamping. Obejmuje to: instalację elektryczną, urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, magazyny gazu, urządzenia sanitarne i glamping, w tym meble, oświetlenie i ogrzewanie.

DZIEŃ 4-5.

APLIKUJ O ZEZWOLENIA.

Skontaktuj się z lokalnymi władzami i złóż wniosek o pozwolenia na planowanie, których możesz potrzebować, aby rozpocząć swój biznes. Czasami wymagane są pozwolenia. Musisz mieć pozwolenie na budowę luksusowego kempingu, zanim złożysz wniosek o pozwolenie. Warto zwrócić przede wszystkim o wszelakie pozwolenia związane z bezpieczeństwem, np. przeciwpożarowym.

DZIEŃ 6-9.

DODAJ SPECJALNY KLIMAT.

Tworząc ekskluzywny biwak, warto pomyśleć nie tylko i infrastrukturze, ale też  o nadanie wyjątkowego smaku Twojemu glampingowi, czyli o ekskluzywnych usługach, atrakcyjnych rabatach, egzotycznej kuchni, zabiegach spa czy jogi, imprezach towarzyszących lub festiwalach itp. Zacznij je organizować. Kup również wszystkie niezbędne wysokiej klasy meble i udogodnienia do zakwaterowania: wygodne łóżko, świece, lampy, dywan (patrz poprzednia lista kontrolna).

DZIEŃ 10.

PROMUJ SWOJĄ STRONĘ.

Szerz nowinę. Pokaż innym, że zakładasz wyjątkowy glamping, i złóż im ofertę, której nie mogą odrzucić. Otwórz dedykowaną witrynę internetową dla swojej firmy. Twórz konta i korzystaj z witryn z ofertami online, takich jak nasza witryna glampingwpolsce.pl, Glamping Hub, Booking, Airbnb. Promuj swoją witrynę w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram) i na stronach kempingowych/lifestyle'owych. Uruchom kampanię Google Adwords.

DZIEŃ 14-21.

ZAŁÓŻ GLAMPING.

Zmontuj wszystkie konstrukcje na platformach i obiektach na miejscu. Dodaj wyposażenie, izolację i/lub ogrzewanie. Podłącz energię elektryczną, urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, zabezpieczenia przeciwpożarowe, magazyn gazu i urządzenia sanitarne. I zapraszaj gości!

Materiał ma charakter poradnikowy, nie instruktarzowy.

źródło: fdomes.com