Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą namiotów glampingowych

 
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Glamping – biwakowanie w luksusie

To nowa forma wypoczynku dla aktywnych miłośników spędzania czasu wolnego na łonie przyrody, doskonała dla całych rodzin. Mowa o glmapingu łączącym komfort hotelu, z biwakową wolnością. Z tego rodzaju wypoczynku można skorzystać m.in. w Małych Dolomitach na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Przy okazji warto zwrócić uwagę na dostępne w Sklepie Górskim płachty turystyczne – jak podkreślają eksperci, doskonałe nie tylko podczas wypraw, ale i … w przydomowych ogródkach.

Glamping to zupełnie nowy rodzaj wypoczynku dla aktywnych ludzi, którzy nie chcąc rezygnować z komfortu pokoju hotelowego chętnie spędzą czas w otoczeniu natury. Wystarczy wyobrazić sobie bawełniany namiot o powierzchni 40 metrów kwadratowych rozstawiony w sosnowym zagajniku, który oferuje dwie niezależne, dwuosobowe sypialnie, salonik, wyposażenie hotelowe oraz ławy i huśtawkę na zewnątrz.

- Już samo pochodzenie nazwy tłumaczy wszystko: Glamping to połączenie Glamour i Camping. Jeżeli Lubisz kontakt z naturą i śpiew ptaków o poranku, a twoje dziecko uwielbia być o krok od przygody, to być może właśnie ta forma wypoczynku jest właśnie dla Ciebie – wyjaśniają hotelarze z Komplesu Małe Dolomity. - Jako jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy na Jurze Krakowsko Częstochowskiej może, dzięki współpracy z firmą Nordisk Outdoor, zaproponować możliwość doświadczenia tej formy wypoczynku.

Mówiąc o glampingu, warto też zwrócić uwagę na dostępne w Sklepie Górskim płachty biwakowe, tzw. tarpy. Jak podkreślają eksperci, można je z powodzeniem wykorzystywać nie tylko podczas wypraw, ale i w przydomowych ogródkach, jako swoiste altanki. Na przykład Tarp Nordisk Voss 9 m² PU.

- Gama tarpów Voss PU jest lekka, oferuje dużą trwałość i elastyczność użytkowania. Jest ona dostępna w trzech wymiarach: 9, 14 oraz 20 metrów kwadratowych, a tarpy mogą być ze sobą łączone w zależności od potrzeb. Kwadratowy kształt oferuje wiele opcji do zastosowania w prawie każdej sytuacji, w zależności od lokalizacji i pogody – opisują przedstawiciele Sklepu Górskiego.

Jak dodają, każdy tarp ma wiele punktów przyłączenia; wzmocnione wzdłuż krawędzi i na podwójnych pętlach, co pozwala na ustawienie kijków, linek odciągowych itp.

- Tarpy Voss PU mogą być używane jako samodzielne schronienie, aby zwiększyć ochronę obozu lub rozszerzyć suchą powierzchnię namiotu, w zależności od preferencji użytkownika – zapewniają specjaliści.

W asortymencie sklepu górskiego sotepne są również m.in. Tarp Nordisk Voss 20 m² PU, czy też Płachta biwakowa Nordisk Kari Tech Mini Tarp.